bilet michałowiczaninaZdjęcie prezentuje uścisk dłoni Wójta Michałowic i przedstawiciela WKD po podpisaniu umowy na Bilet Michałowiczanina

Program jest elementem realizowanej przez Gminę polityki społecznej. Negocjacje z WKD podjęto z inicjatywy mieszkańców, którym od dawna zależało na łatwym i tanim poruszaniu się kolejką w ramach granic oraz na tańszym dojeździe do pracy poza granice Gminy. 


Od 1 lipca 2020 r. dostępna jest sprzedaż biletów WKD w nowych, niższych cenach dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Michałowice. Tańsze są wszystkie przejazdy okresowe (miesięczne i kwartalne) wg taryfy normalnej, a ponadto jednorazowe obowiązujące na linii Nowa Wieś Warszawska-Warszawa Salomea. 

Zdjęcie przedstawia Kartę Mieszkańca trzymaną w ręce przez kobietę

bilet michałowiczanina umożliwia posiadaczom karty mieszkańca tańsze przejazdy wkd 

Dzięki umowie podpisanej 17 czerwca 2020 r. przez Gminę Michałowice z WKD przejazdy na linii Nowa Wieś Warszawska- Warszawa Salomea są dostępne za symboliczne kwoty (już od 1,50 zł za bilet dla seniora/ucznia/studenta). Bilety można zakupić w dwóch wariantach czasowych: 12 i 19-minutowych. 

Bilet Michałowiczanina okresowy miesięczny/kwartalny uprawnia do nieograniczonej ilości przejazdów w obrębie relacji na nim wskazanej. Bilety wydaje się na przejazd „tam” oraz „tam i z powrotem".

Do skorzystania ze zniżek konieczne jest okazanie Karty Mieszkańca Gminy Michałowice, która przysługuje każdemu mieszkańcowi oraz jego dzieciom (by ją uzyskać wystarczy rozliczyć PIT w miejscu zamieszkania). Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania niniejszego dokumentu zawarto na podstronie Karta Mieszkańca.

Powiązanie Biletu Michałowiczanina z Kartą Mieszkańca pozwoliło ograniczyć gminne dopłaty tylko do finansowania przejazdów jej mieszkańców. Ta atrakcyjna oferta ma zachęcić także niektórych mieszkańców do rozliczania podatków w Gminie Michałowice, co pozytywnie wpłynie na budżet. 

Bilet Michałowiczanina można nabyć w kasie biletowej WKD, w automacie biletowym WKD oraz przez aplikację mobilną.

Łącznie sprzedano 45.151 biletów. W 2022 r. na realizację programu wydatkowano 160.224,96 zł (dopłata).

W 2022 roku Program spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. 

 Liczba mieszkańców, którzy skorzystali z biletu w 2022 r.:

w tym

ceny biletów

na podstawie danych z https://www.wkd.com.pl/

Cena za bilet miesięczny

Cena za bilet kwartalny